Library Board

Meetings

  • 4:30 pm
  • 2nd Wednesday of every month
  • Library

Members

Members serve a 5-year term:

  • Mark Beardmore

Term:   December 31, 2025

  • Sally Bertellotti 

Term:  December 31, 2026

  • Mary Coe

Term:   December 31, 2027

  • Amy Del Coro

Term:   December 31, 2028

  • Doreen Skok

Term:   December 31, 2024

  • Neill Clark Council Representative

Term:   December 31, 2024

Member Information

This committee consists of seven members, one of whom shall be the Mayor; one, the Local Superintendent of Schools, and five citizens appointed by the Mayor.  The appointments shall be for terms as prescribed by general law.

About the Board

The Library Board, governed by the Board of Trustees, establishes library policy and sets goals and objectives.